اخبار آموزشی
1402/7/22 شنبه
راهنمای کامل ثبت نام دانشجویان ورودی مهر ۱۴۰۲

.

پذیرفته‌شدگان پس از ورود به سایت گلستان به آدرس reg.pnu.ac.ir در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی می‌توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذر واژه، وارد سامانه آموزشی گلستان شوند و نسبت به تکمیل و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.

از طريق مسير زير نسبت به تكميل اطلاعات و همچنين ارسال مدارك لازم اقدام نمائيد.
آموزش> دانشجو > پذيرش غيرحضوري> پذيرش غيرحضوري دانشجويان جديدالورود
شناسه كاربري: شماره داوطلبيc021
مانند c021546754
گذرواژه : شماره ملي (در صورتيكه در ابتداي كد ملي رقم صفر وجود داشته باشد بايد هنگام درج شناسه كاربري ثبت گردد)

لازم به ذكر است در صورتي كه كد ملي شما در اطلاعات سنجش پر نشده باشد بايستي شماره شناسنامه خود را جهت ورود به سيستم وارد نماييد.

– توصیه می شود که تصویر مدارک با فرمت jpg یا jpeg و حجم هر تصویر حداکثر ۲۵۰ کیلوبایت باشد تا در هنگام ثبت نام در سامانه (گلستان) بارگذاری شود.
– جهت ثبت نام، تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه و پشت و روی کارت ملی، عکس ۴×۳ با زمینه روشن، اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی (دارندگان مدرک دیپلم نظام جدید ۶-۳-۳ نیاز به مدرک پیش دانشگاهی ندارند.)، مدرک مشخص کننده نظام وظیفه (ویژه آقایان) در فرمت jpg یا jpeg مورد نیاز است.
– دارندگان دیپلم سالی واحدی یا ترمی واحدی علاوه بر مدرک دیپلم باید مدرک پیش‌دانشگاهی یا کاردانی خود را ارائه نمایند.
– پس از بررسي مدارک بارگذاري شده توسط مركز قبولي، ثبت پذيرش نهايي توسط مركز انجام مي شود که پس از آن شناسه كاربري به شماره دانشجويي و گذر واژه به شماره شناسنامه تغییر می کند. جهت ثبت نام و انتخاب واحد می باید مجددا به سیستم گلستان مراجعه شود.
– با توجه به اینکه مراحل ثبت‌ نام اولیه و انتخاب واحد این دوره غیرحضوری می‌باشد، لازم است دانشجویان حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ جهت تحویل مدارک به دانشگاه خود مراجع کنند.
– کليه دانشجويان قبل از انجام انتخاب واحد، موظف به پرداخت شهريه مي باشند و در صورت عدم پرداخت، امكان انجام انتخاب واحد ايشان مقدور نخواهد بود. لذا قبل از انجام ثبت نام از روش زير نسبت به پرداخت شهريه در سامانه گلستان اقدام نماييد:
منوي اصلي> آموزش> شهريه> پرداخت هاي الكترونيكي دانشجو

پس از پرداخت شهريه از مسير زير نسبت به انجام انتخاب واحد اقدام نماييد:
ثبت نام> عمليات ثبت نام > ثبت نام اصلي

– پذیرفته‌شدگان هنگام ثبت‌نام برای تقاضای تاییدیه تحصیلی الکترونیکی از آخرین مدرک تحصیلی خود (دیپلم/ پیش‌ دانشگاهی) وارد لینک http://emt.medu.ir شده و پس از تقاضای تاییدیه تحصیلی کد پیگیری را در سامانه گلستان ثبت نمایند.
– براساس بند ۲ نامه رئیس محترم مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش فارغ التحصیلان شهریور سال ۱۳۹۵ و بعد از آن نیازی به مراجعه حضوری به مدارس و مناطق آموزش و پرورش محل تحصیل خود ندارند، اما فارغ‌التحصیلان خرداد سال ۱۳۹۵ و قبل از آن، با کد پیگیری صادر شده از سامانه به همراه مدارک تحصیلی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت‌نام در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اعلام شده، باید به ادارات آموزش و پرورش محل صدور مراجعه تا مسئول سنجش آموزش و پرورش منطقه پس از بررسی و تائید، مدارک تحصیلی را اسکن و در سامانه بارگذاری نماید.
– مدرک کاردانی دانش‌آموختگان دوره‌های کاردانی پیوسته و ناپیوسته (فاقد مدرک پیش‌ دانشگاهی)، بجای مدرک پیش‌دانشگاهی ملاک عمل واقع می شود. همچنین تاییدیه تحصیلی این گروه از پذیرفته‌شدگان همانند دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد باید از سامانه تاییدیه تحصیلی وزارت عتف به آدرس http://estelam.msrt.ir توسط پذیرفته شده تقاضا و کد پیگیری آن در سامانه گلستان درج شود.
– پذیرفته‌شدگان لازم است برای درخواست معافیت تحصیلی به سایت sakha.epolice.ir یا به دفاتر خدمات الکترونیک پلیس +۱۰ مراجعه و درخواست معافیت تحصیلی نمایند.
– زمان تاریخ درخواست مهمان دانشجویان جدیدالورود از تاریخ ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ لغایت ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ می باشد.
– زمان انتخاب واحد برای دانشجویان جدیدالورود از تاریخ ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ لغایت ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ می باشد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر